Gruppeledere i kommunestyret 2019-2023

10 politiske partier er representert i kommunestyret i perioden 2019-2023.

 

Gruppeledere for partiene:

ARBEIDERPARTIET
Torhild Pedersen, 92869156, torhild_p@hotmail.com

BYGDELISTE FOR TAU OG NORDBYGDA
Snorre Kristian Walde

FREMSKRITTSPARTIET
Petter Korneliussen, 97671521, petter.korneliussen@gmail.com

HØYRE
Kristoffer Amdal, 91598044, ka@wisesurvey.no

KRISTELIG FOLKEPARTI
Astrid Norland, 99448229, Astrid.norland@strand.kommune.no 

MILJØPARTIET DE GRØNNE
Karianne Sørbø, 47359085, kariannesorbo@gmail.com

RØDT 
Åsbjørn Fjelde Kleven, 95431152, Kleven_24@hotmail.com

SENTERPARTIET
Alf Henning Heggheim, 48278857, alf.henning.heggheim1@lyse.net

SOSIALISTISK VENSTREPARTI
Anniken Heimdal Tjøstheim, 90829847, annitjost@gmail.com

VENSTRE
Erik Rydningen Nyman-Apelset, 45099620, nyman.apelset@gmail.com

 

GRUPPEMØTER
Partiene har gruppemøter i grupperom ved kommunestyresalen mandag i ukene før kommunestyremøter og møter i formannskap/ forvaltningsutvalg/ levekårsutvalg - se møteplan politiske møter.