Administrasjonsutvalget

Adminstrasjonsutvalget skal ivareta kommunens interesser og ansvar i alle prinsipielle saker som regulerer forholdet mellom kommunen som arbeidsgiver og alle ansatte i kommunen.

Administrasjonsutvalget består av formannskapets medlemmer samt tre representanter fra de ansatte.

Arbeidsgiverrollen er en del av politikernes styringsrolle rettet mot kommunen som organisasjon. Dette innebærer at politikerne skal forholde seg til de representantene som skal iverta de ansattes interesser. Dette i motsetning til ombudsrollen som er rettet mot innbyggerne i kommunen.

Utvalgets hovedoppgave er å vedta og påse at planer for det personalpolitiske området, som personalpolitisk plan, likestillingsplan, lønnspolitisk plan m.fl. blir fulgt opp.

Administrasjonsutvalget har vanligvis fire møter pr. år. Møtene holdes i kommunestyresalen, 3. etasje i Admisenteret, Jørpeland.

Administrasjonsutvalget har følgende medlemmer i perioden 2015 - 2019:

Medlemmer i Administrasjonsutvalget
MedlemPartiRolleMobil
Astrid NorlandKRFleder99448229
Alf Henning HeggheimSPnestleder48278857
Irene Heng LauvsnesH91611067
Kristoffer AmdalH91598044
Bjørn Aril VelandKRF92238008
Petter KorneliussenFRP97671521
Helge SteinsvågAP48055551
Torhild PedersenAP92869156
Jan Erik BratteliSV
Inger Wagleansatterepresentant, FF91188602
Bjørn Gisle Lyseansatterepresentant, UDF90583053
Ivar Nerhusansatterepresentant, Delta90726136

 


 

 



 

 


 



 



 

Sist endret 08.09.2016
Fant du det du lette etter?
Irene Heng Lauvsnes

Irene Heng Lauvsnes

Ordfører
Telefon : 51743005
Mob: 91611067
E-post :  

 

Kontakt

Rådhuset

Besøksadresse: Rådhusgt 2 Postboks 115, 4126 Jørpeland
E-post : postmottak@strand.kommune.no
Telefon
: 5174 3000 (09-15)

Org.nr.
: 964 978 751
Åpningstid
: Rådhuset (08-15)